Uspjeh naših sportista

U sali OŠ “Jugoslavija” 2.12.2021. odigrano je regionalno prvenstvo u odbojci. U kategoriji djevojčica, u konkurenciji pet osnovnih škola, pobijedila je ekipa OŠ “Jugoslavija” koja je u finalu savladala OŠ “Dašo Pavičić” iz H.Novog (25:12,25:17) . Nekoliko dana kasnije,  11.12.2021, održano je državno prvenstvo u odbojci. Poslije odigranih utakmica, ekipa naše škole je osvojila drugo mjesto. U prvoj utakmici naša ekipa je izgubila od OŠ “Salko Aljković” iz Pljevalja rezultatom 2:0, dok su u meču za drugo mjesto pobijedili 2:0 OŠ “Štampar Makarije” iz Podgorice.

U Podgorici je 14.12.2021.  održano državno prvenstvo u košarci u kategoriji dječaka i djevojčica.
U kategoriji dječaka, učenici naše škole postali su državni prvaci pobjedama nad vršnjacima iz OŠ “Maksim Gorki” iz Podgorice rezultatom 53:31 i OŠ “Marko Miljanov” iz Bijelog Polja rezultatom 52:27.