NAŠI UČENICI PRVI NA DRŽAVNOM TAKMIČENJU IZ BIOLOGIJE

Prvo i drugo mjesto na Državnom takmičenju u znanju iz biologije osvojili su učenici OŠ “Jugoslavija” i time potvrdili dominaciju barskih biologa u Crnoj Gori. Danilo Janković, učenik devetog razreda za državnog prvaka izborio se sa čak 90 bodova osvojenih na testu znanja, dok je njegova drugarica iz iste škole, Tamara Adžić, drugo mjesto zauzela sa 85 osvojenih bodova. Među prvih deset, plasirala se i Rejhana Zejnilović, učenica “Jugoslavije”, koja je zauzela osmo mjesto. Sva tri učenika za takmičenje je pripremala profesorica Mirjana Vučinić, a posebno zanimljivo je da su svo troje, istim redosljedom, osvojili i prva tri mjesta na Opštinskom takmičenju iz biologije, koje je održano prije dvije sedmice.
Povodom velikog uspjeha barskih takmičara, oglasio se i Aktiv biologa Bara, koji je istakao zadovoljstvo postignutim rezultatima barskih osnovaca.