ISF U15 WORLD SCHOOL SPORT GAMES

ISF U15 WORLD SCHOOL SPORT GAMES je organizovalo Svjetsku federaciju za školski sport ( ISF) u saradnji sa Savezom za školski sport Srbije. Svjetsko prvenstvo se održalo u Beogradu, u periodu od 11.09. do 19.09.2021. Po prvi put ISF organizuje Svjetsko prvenstvo za osnovne škole u 12 sportova.
U 12 sportova nadmetalo se oko 2500 sportista iz 36 zemalja uzrasta od 13 do 15 godina po propozicijama ISF kategorije.
Iz naše škole je prijavljeno 10 učenica: Mia Stanić, Andrea Marljukić, Zoja Džaferović, Maja Raičević, Ivana Gardašević, Teodora Adžić, Staša Knežević, Lana Marković i Sofija Labović sa predstavnikom Goranom Kankaraš.
Odbojkašice su osvojile bronzanu medalju.
Pored odbojkašica, Crnu Goru su predstavljali i šahisti, predstavnik Milorad Đonović. Učesnici: Milena Mojsilović je osvojila 6. mjesto (rejting 1800), Peko Đurović nije mogao da učestvuje iz zdravstvenih razloga.