#učidoma

Dragi roditelji i učenici, prije svega – želimo vam dobro zdravlje. Zato je naša, kao i sve crnogorske škole, prazna. Ipak, zdravlje pa znanje! Vrijedno smo radili ovih dana kako bismo vašoj i našoj djeci obezbijedili što bolje uslove učenja u novonastalim okolnostima. Škola je pokrenula svoj sajt. Pozivamo vas da ga posjetite, osjetite djelić školskog života. Pogledate korisne linkove. Na sajtu smo instalirali e-platformu za učenje za sve razrede. Na ovoj platformi nastavnici će postavljati nastavne materijale i sadržaje kako bi bili doastupni našim učenicima a i vama, dragi roditelji. Sjutra počinje nastava na daljinu, pod sloganom #UčiDoma. Sadržaji za učenike I, II, III, IV i V raureda biće emitovani na kanalu RTCG 2 a za učenike VI, VII, VIII i IX razreda na kanalu MNE SPORT 1 koji ce se zvati UCI DOMA 1. Mi smo spremni, zato nemate razloga za brigu. Budite uz djecu dok prate nastavne TV sadržaje. Nastavnici će učenike obavještavati o sedmičnom planu rada. Djeca će uz pomoc svoji nastavnika usvajati sadržaje, ali i imati svoja zaduženja u vidu domaćih zadataka – pomozite im. Iskoristite svoje vrijeme kod kuće da i vi budete njihov nastavnik, na svoj naćin Sad im je podrška najpotrebnija. Svi smo sad njihova podrška. Nastavnici se međusobno dogovaraju prilikom planiranja kako bi se vodilo računa o rasterećenosti učenika. Posvećeni smo djeci, to je naša misija. Nove okolnosti samo su nas ojačale i probudile u nama dodatnu odgovornost. Znamo da ne možemo da zamijenimo pravu učionicu ali ulažemo ogromne napore da djeci na najbolji mogući način nadomjestimo ne tako davno bezbrižne školske dane. Do novih, najvažnije je zdravlje. Mislili smo na sve: i na dostupnost, i na prilagođenost, i na ujednačenost po pitanju opterećenja djece. Sada, kao i uvijek do sad, od vas očekujemo pruženu ruku podrške i bezrezervnu pomoć. Uvijek smo bili tim, ali sada smo mnogo veći i jači. Ostanimo takvi! Vi znate da smo uz vas i kada o tome ne govorimo. Budite nam zdravi do novog školskog zvona. Do tada: I ZDRAVLJE ZNANJE!